Bierzemy udział w „Watchdog Forum”- fotorelacja z warsztatów [27 września 2015]

[27 września 2015]

W dniach 25- 26 września w Warszawie, odbyło się Watchdog Forum- spotkanie w którym wzięli udział przedstawiciele organizacji strażniczych z całej Europy. Na forum, przedstawiciele ponad 90 organizacji pozarządowych zaprezentowali własne doświadczenia z zakresu działalności statutowej, wnioski jakie z nich wynikają oraz problemy z jakimi borykają się na co dzień. Uczestniczyliśmy w trzech z piętnastu stolików tematycznych.

1. Skuteczna komunikacja oraz narzędzia angażowania
2. Jak zmieniać stereotypowy wizerunek watchdoga i budować przekaz do szerokiej publiczności?
3. Działania strażnicze a interesy lokalnej społeczności
4. Współpraca z samorządem a działalność strażnicza
5. Strażnictwo vs rzecznictwo
6. Rola mediów społecznościowych w dialogu z ludźmi i decydentami
7. Zmiana społeczna – jak ją planować, mierzyć i … docenić
8. Prawo do informacji jako podstawowe narzędzie działań strażniczych
9. Jak radzić sobie z zależnościami?
10. Otwarte dane, narzędzia internetowe i źródła informacji
11. Sposoby finansowania działań strażniczych
12. Spójność działań organizacji
13. Sztuka prezentacji celów, osiągnięć i metod działania
14. Edukacja w działaniach strażniczych
15. „Szara strefa” oraz nowe obszary strażnictwa

Watchdog Forum

Jak zmieniać stereotypowy wizerunek watchdoga i budować przekaz do szerokiej publiczności? Czyli kim jesteśmy w oczach innych? Aktorami, nieznającymi się na rzeczy, ekoterrorystami?

Jak zmieniać stereotypowy wizerunek watchdoga i budować przekaz do szerokiej publiczności? Czyli co zrobić żeby traktowano nas inaczej?

Zmiana społeczna – jak ją planować, mierzyć i … docenić? Czyli o tym, jak wpływać na adresatów naszych działań, żeby doprowadzić do lepszego funkcjonowania systemu?

Zmiana społeczna – jak ją planować, mierzyć i … docenić? Czyli sposoby na osiągnięcia celu.

Działania strażnicze a interesy lokalnej społeczności. Czyli jak działać żeby spotkać się ze zrozumieniem społeczeństwa.

Edukacja w działaniach strażniczych. Czyli jak przekonywać ludzi z okolicy że nie jesteśmy „jacyś nienormalni”?

Prawo do informacji jako podstawowe narzędzie działań strażniczych. Czyli o korzystaniu z przepisów w działaniach strażniczych.

Spójność działań organizacji. Czyli o tym jak działać sprawnie i efektywnie.

Pies strażniczy nadzorujący jakość realizacji Watchdog Forum. W tle Katarzyna Batko-Tołuć z Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska, dziękująca uczestnikom za udział w spotkaniu.