1 lutego Fundacja Las Naturalny obchodziła 7 lat istnienia

Przez ostatnie 7 lat, staliśmy się rozpoznawalną w Polsce organizacją ekologiczną prowadzącą regularne działania strażnicze. Działamy na rzecz lasów oraz ludzi chcących je chronić.

Z biegiem lat sięgaliśmy coraz dalej:

– 2013 r. – ochrona Lasu Miejskiego w Gajewie;
– 2015 r. – ochrona Puszczy Boreckiej;
– 2016 r. – monitoring RDOŚ w Olsztynie, lasów w 5 mazurskich nadleśnictwach;
– 2017 r. – 2018 r. – monitoring lasów w 7 mazurskich nadleśnictwach oraz w Puszczy Knyszyńskiej. Postępowania skargowe dotyczące zarządzania mazurskimi lasami wszczęte w:
* siedzibie Komisji Europejskiej,
* siedzibie SGS SA w Afryce Południowej,
* siedzibie ASI w Niemczech.
Badania i ochrona reliktów puszczańskich.
– 2019 r. – sieciowanie aktywistów w województwie warmińsko – mazurskim. Współpraca z prawnikami, uznanymi ekspertami dziedzin nauk przyrodniczych i leśnych, urzędnikami, władzami samorządowymi oraz licznymi stowarzyszeniami.

Pierwszy raz od początku istnienia Fundacji Las Naturalny, zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które ma nam pomóc zbierać fundusze.

Wspierając nas, poprzez miesięczną wpłatę 10 zł, wzmacniacie organizację ekologiczną na Mazurach, wyspecjalizowaną w ochronie lasów.

Fundusze zbieramy na:

– ochronę Lasu Miejskiego w Gajewie k. Giżycka;
– pomoc merytoryczną aktywistom oraz innym inicjatywom chroniącym swoje lasy w regionie i całej Polsce;
– badania, monitoring i ochronę Puszczy Boreckiej, Rominckiej, Augustowskiej i Knyszyńskiej;
– rozwój instytucjonalny naszej fundacji.

W zamian otrzymujecie:

– raporty, z których dowiecie się, co w każdym miesiącu zrobiliśmy na rzecz ochrony lasów

Raporty to uczciwe podejście, prawda? My uważamy że tak.
Założenie jest proste. Dzięki raportom, nie będziecie się czuli, że ktoś wam mydli oczy. Dostajecie systematyczne i konkretne sprawozdania oraz rezultaty podjętych działań, które sfinansowaliśmy z waszych środków.

– Ile od was oczekujemy:

– wystarczy 5- 10 zł miesięcznie.

Sprawdźcie sami, czy warto