Warsztaty, szkolenia i spacery historyczne w Lesie Miejskim

Fundacja Las Naturalny jest organizatorem cyklu wydarzeń skierowanych do mieszkańców gminy i miasta Giżycko, którzy chętnie korzystają z Lasu Miejskiego.

  • Już w najbliższą sobotę 27 czerwca, odbędzie się Spacer historyczny- śladami okopów i stanowisk obronnych, poprzedzony wykładem dr Roberta Kempy o historii walk wokół Giżycka z okresu wojen światowych.
  • 4 lipca odbędą się Warsztaty z rozpoznawania ginących ekosystemów leśnych, które możemy spotkać w Lesie Miejskim. W trakcie poprzedzającej wyjście do lasu prezentacji, uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak funkcjonują różne typy siedlisk przyrodniczych i co im zagraża.
  • 11 lipca odbędzie się Spacer ornitologiczny z udziałem doświadczonych ornitologów. Oprócz wędrówki po lesie, wyjdziemy na jego obrzeża, żeby obserwować ptaki drapieżne za pomocą lornetek i lunet. Sprzęt zapewnia organizator.
  • 18 lipca odbędzie się szkolenie Jak mogę pomóc chronić Las Miejski. Jest ono skierowane do osób, chcących aktywnie i skutecznie chronić Las Miejski.
  • 1 sierpnia podczas Warsztatów fotograficznych, uczestnicy dowiedzą się jak robić poprawne technicznie i ładne zdjęcia w plenerze. Warsztaty będą prowadzone przez zawodowego fotografa.